Opleiding Vastgoedmakelaar
Blijf je graag op de hoogte van een nieuwe startdatum?
Laat dan hier je gegevens na.
Programma
Vastgoedmakelaar eerste jaar ( Vastgoedconsulent )
- Basisbeginselen voor de vastgoedmakelaar
- Kennismaking met de vastgoedsector
- Het gereglementeerd en erkend beroep van vastgoedmakelaar
- Bouwmaterialen en constructies
- Basis planlezen
- Duurzaam renoveren en duurzame technieken
- Samenstellen vastgoeddossier
- Gerechtelijk recht
- Verbintenissenrecht
- Goederenrecht
- Practicum
- Huur
- Algemeenheden
- Soorten huur
- Woningkwaliteitsnormering
- Koop
- Algemeenheden en juridische beschrijving
- Verkoop van het onroerend goed
- Woningbouwwet
- Algemeen boekhouden
- Vastgoedbeheer
- Algemeenheden
- Syndicus (wet mede-eigendom, taken, documenten)
- Rentmeester (taken)
- Prospectie
- Inkoopgesprek
- De vastgoedopdrachten
- Patrimoniumdocumentatie verhuur
- Plaatsbeschrijving
- Patrimoniumdocumentatie verkoop
- Ruimtelijke ordening, stedenbouw en milieu
- Juridische aspecten van de huurovereenkomst
- Gemeen huurrecht, woninghuur, handelshuur en pop-up
- Juridische aspecten van de verkoopovereenkomst
- Eigendomstitel
- Aansprakelijkheid vastgoedmakelaar
- Verkoop van panden met bouwovertreding
- Verkoop op plan
- Speciale vastgoedtransacties
- Opvolg na verkoop
- Opmaak financieel plan vastgoedkantoor
- Energiezuinig bouwen
- Isolatie
- Verwarming en Sanitair
- Elektriciteit
- Ventilatie
- Verschillende vormen van fiscaliteit voor de vastgoedmakelaar
- Teruggave, meeneembaarheid
- Tontinebeding - beding van aanwas
- Btw
- Meerwaardebelasting
- Erfbelasting en schenken
- Verkooprechten
- Financiering onroerend goed
- Overdracht van handelsfondsen
- Ethisch handelen
- Verkooptechnieken
- Zelfstandig vastgoedmakelaar
- Personeelsadministratie
- Organisatie van vastgoedkantoor
- Takenpakket van de rentmeester
- Rentmeesterschapsovereenkomst
- Duurzaamheid
Voor wie
Deze opleiding is bestemd voor wie een professionele activiteit of een beleidsfunctie in de vastgoedsector ambiëert.
Specifieke toelatingsvoorwaarden en vrijstellingen
De toelatingsproef duurt ongeveer twee uren en bestaat uit een schriftelijk en een mondeling gedeelte. Je moet slagen voor beide onderdelen om toegelaten te worden.
Op basis van de diploma's en getuigschriften behaald in het secundair onderwijs kunnen er geen vrijstellingen worden verleend omdat het diploma van het secundair onderwijs een toelatingsvoorwaarde is. Ook het getuigschrift basiskennis bedrijfsbeheer – behaald binnen het secundair onderwijs – geeft om diezelfde reden geen aanleiding tot vrijstellingen.
Het Syntra diploma administratief vastgoedbediende geeft ook geen recht op vrijstellingen. De doelstellingen van deze opleidingen zijn verschillend.
Examens, getuigschrift / diploma
Examens
Per module wordt er een evaluatie afgenomen. Afhankelijk van de module bestaat de evaluatie uit een (schriftelijk of mondeling) examen en/of een opdracht. De evaluaties worden tijdens het cursusjaar afgenomen.
Getuigschriften
Wie slaagt voor de examens en de eindproef behaalt het ondernemerschapsdiploma Vastgoedmakelaar. Dit diploma is officieel erkend door het Vlaams Agentschap voor Innoveren en Ondernemen en door het BIV (Beroepsinstituut voor Vastgoedmakelaars). Het voldoet aan alle reglementaire bepalingen inzake de uitoefening van het beroep.
Lesdagen
De lessen worden op iedere campus ingepland op 2 vaste lesmomenten / sessies per week. In principe vinden de lessen plaats op de campus maar er kunnen ook online sessies zijn of plaatsbezoeken. Er kunnen wijzigingen in het lessenrooster gebeuren door onvoorziene omstandigheden. Het is dus mogelijk dat er occasioneel (inhaal)lessen gepland worden op een andere dag dan de gebruikelijke lesdagen. Eventuele wijzigingen worden steeds tijdig gecommuniceerd.
Erkenningen
Het Syntra diploma vastgoedmakelaar wordt erkend door het Vlaams Agentschap voor Innoveren en Ondernemen (VLAIO) en door het BIV (Beroepsinstituut voor Vastgoedmakelaars). Het voldoet aan alle reglementaire bepalingen inzake de uitoefening van het beroep.
Je kan jouw aanvraag om BIV erkend vastgoedmakelaar te worden indienen bij het BIV van zodra je jouw diploma Vastgoedmakelaar ontvangen hebt.
Vanaf het moment dat je het bericht krijgt dat je ingeschreven bent op de 'Lijst van stagiairs', en je een erkend stagemeester hebt gevonden om je te begeleiden, mag je je activiteiten als stagiair-vastgoedmakelaar beginnen. Je krijgt op dat moment je BIV-nummer toegewezen en dat blijft hetzelfde gedurende je hele carrière als vastgoedmakelaar.
Alles over jouw aanvraag kan je uitgebreid nalezen via de website van het BIV.
Extra info
Alle werknemers actief binnen een onderneming onder paritair comité 323 (PC 323) hebben jaarlijks recht op een persoonlijk opleidingsbudget. Het gaat hierbij om een terugbetaling voor opleidingen die je zelf wenst te volgen bij andere opleidingsverstrekkers dan Fonds 323. De ondernemingsopleidingen bij Syntra maken hier deel van uit.
Bespaar op je opleiding
KMO-portefeuille
Opleidingscheques
Vlaams opleidingsverlof
Educatief verlof
Heb je een vraag over deze opleiding?
Stel een vraagBlijf je graag op de hoogte van een nieuwe startdatum?
Hou me op de hoogteDeze opleidingen vind je misschien ook interessant:
Bekijk meer opleidingenBlog
Ontdek alle artikels
Van kapster naar Adviseur payroll en sociale wetgeving in één schooljaar.
“Als mensen die je niet kennen, zeggen dat je Startup-plan goed is, geeft dat een enorme bevestiging”
Plan je toekomst als Eventmanager of Marketeer & Eventmanager
Lessenrooster
Huidige Maand • Vastgoedmakelaar
Maand Jaar
| LESONDERWERP | DATUM | TIJD | LEERVORM |
|---|
Even geduld
Lessenrooster ophalen...
VAST LESSENROOSTER
Vastgoedmakelaar