Fiets
Opleiding Basisonderhoud fiets – dag
🚲 Opleiding Basisonderhoud Fiets – leer zelf kleine herstellingen uitvoeren!
In deze praktijkgerichte basiscursus leer je hoe je kleine herstellingen efficiënt en correct uitvoert, zodat je klanten sneller en beter geholpen worden zonder afhankelijk te zijn van externe fietsenmakers.
De opleiding bestaat uit 6 avondlessen of 3 intensieve dagmodules en behandelt vooral sportieve fietsen zoals mountainbikes, gravelbikes en koersfietsen, maar ook stadsfietsen en andere types komen uitgebreid aan bod.
Je krijgt inzicht in het vervangen van banden, het afstellen van remmen en versnellingen, en het oplossen van veelvoorkomende technische problemen. Hiermee verhoog je de kwaliteit van je service, verleng je de levensduur van fietsen en versterk je het vertrouwen van je klanten.
Kies een opleidingsformule en bekijk alle details:
Programma
Deze korte en praktijkgerichte training zal plaatsvinden op dinsdag, woensdag en donderdag overdag van telkens 8:45 - 16:15.
Wat mag je verwachten?
✅ Algemene inleiding over fiets en fietsonderhoud: reinigen, smeren en correct opbergen
✅ Wielen en banden: types, herstellingen en juiste bandenspanning controleren
✅ Alles over sturen, stuurpennen, balhoofd en vorken
✅ Versnellingen: correct afstellen en onderhouden
✅ Remmen en remsystemen: werking en afstelling
✅ Zelf kleine herstellingen uitvoeren aan je fiets
Onze langlopende fietsopleidingen:
Voltijdse dagopleiding fietshersteller
Onze kortlopende fietsopleidingen:
Voor wie
Iedereen die (semi)professioneel één of meerdere fietsen moet onderhouden of snel een kleine herstelling moet kunnen uitvoeren.
Materiaal en extra kosten
Je moet geen speciaal gereedschap meenemen. Materiaal om te sleutelen aan je fiets is ter plaatse beschikbaar. Als cursist is het wel aan te raden om je eigen fiets of fietsen mee te brengen! Dit mag een casual fiets, een elektrische fiets, een mountainbike, racefiets, … zijn. Wil je bepaalde zaken aan je fiets herstellen of vervangen? Zoals een wiel, band, remblokken, verlichting, ketting,... dan moet je deze zelf meenemen.
Cursusmateriaal
Onze organisatie streeft naar een duurzame en milieuvriendelijke manier van werken. Om die reden bieden wij al onze cursussen en lesmateriaal (instructievideo’s, oefeningen, …) digitaal aan op ons leerplatform.
Wil je toch graag jouw cursussen afdrukken? Dan sta je zelf in voor het drukken en de bijhorende kost.
Info
Bespaar op je opleiding
KMO-portefeuille
(Thema: Beroepsspecifieke competenties)
Opleidingscheques
Vlaams opleidingsverlof
Educatief verlof
Heb je een vraag over deze opleiding?
Stel een vraagBlijf je graag op de hoogte van een nieuwe startdatum
Hou me op de hoogteDeze opleidingen vind je misschien ook interessant:
Bekijk meer opleidingenFietshersteller (Avondopleiding)
Gent
Momenteel niet ingepland
Beginner
Voltijdse dagopleiding fietshersteller (Werkplekleren)
Momenteel niet ingepland
Beginner
Basis elektrische fiets (Dagopleiding)
Gent
14/04/2026
Beginner
Basisonderhoud fiets - avond (Avondopleiding)
Gent, Sint-niklaas
05/05/2026
Beginner
Mechanische en hydraulische remmen (fiets) (Dagopleiding)
Gent
24/02/2026
Beginner
Blog
Ontdek alle artikels
Vijf vragen aan docent onderhoudsmecanicien Frederik