Terug naar home
MijnSyntra
Security

Opleiding Inbraakbeveiliging - basisopleiding installatie en onderhoud

Zowel vanuit de professionele als vanuit de privésector manifesteert zich een stijgende behoefte om zich elektronisch te beveiligen. Het hoeft geen betoog dat hierdoor een groeiend en economisch rendabel marktsegment wordt gecreëerd. Onder meer elektro- en security-bedrijven hebben er dus alle belang bij om hun activiteiten tot deze sector uit te breiden. De reglementering voor de opleidingen in de sector “beveiligingen”, wordt bepaald door de Koninklijke Besluiten van 19/12/90 en 28/10/96. Dit houdt in dat elke persoon, alvorens te mogen starten met een activiteit in de sector van alarm- en beveiligingssystemen verplicht is om, naargelang zijn functie en/of statuut, één of meerdere basismodules te volgen.

Er zijn 3 basismodules die je los van elkaar kan volgen:

Houders van het basiscertificaat, die hun erkenning willen verlengen, zijn verplicht om telkens de desbetreffende bijscholingscursus te volgen.

Er zijn dus ook 3 bijscholingsmodules:

De bijscholingscursus dient te worden gevolgd binnen de zes maanden vóór het verstrijken van de geldigheidstermijn van vijf jaar na uitgiftedatum van het basiscertificaat.

Info

Asse

Beginner icon

Beginner

Prijs vanaf 985,00 (incl. BTW)

I.s.m.

Kies een opleidingsformule en bekijk alle details:

Waar en wanneer?

Klassikale lessen

Locatie Startdatum Tijdstip les Prijs

Locatie

Asse

Startdatum

02/10/2023

Lessenrooster

Tijdstip les

avond

Prijs

€985,00

Nu inschrijven

Programma

Inbraakbeveiliging basismodule: installatie en onderhoud  17  sessies  ( 4  uur) 

Deze module is bestemd voor iedereen die zich wil vestigen als zelfstandig alarminstallateur, en ook voor technisch personeel van beveiligingsondernemingen belast met de installatie en het onderhoud van alarmsystemen. In deze opleiding leer je alles over wetgeving, rechten en plichten en deontologie binnen deze sector.  De electronische beveiliging komt uitgebreid aan bod maar je leert ook alles rond organisatorische en bouwkundige beveiliging, en tot slot krijg je nog enkele praktische oefeningen. Houders van dit certificaat, die hun erkenning willen verlengen, zijn verplicht om een bijscholingscursus ‘installatie en onderhoud’ te volgen en dit binnen de zes maanden vóór het verstrijken van de geldigheidstermijn van vijf jaar na uitgiftedatum van het certificaat.
Vakken:
Wetgeving, rechten en plichten, deontologie
Organisatorische en bouwkundige beveiliging
Electronische beveiliging:
– Toegangscontrole
– Camerabewaking
– Projecteringsoefeningen
Praktische oefeningen 
Examen basisopleiding 

Voor wie

Elektrotechnisch installateurs en zaakvoerders beveiligingsondernemingen.

Voor deze module (installatie en onderhoud) adviseren we het attest van elektrotechnisch installateur. Een basiskennis op het gebied van elektriciteit en elektronica is onvoldoende.

Er dient een uittreksel uit het strafregister model 596.1-34 of 596.1-35 afgegeven te worden, Dit is het model bestemd om toegang te krijgen tot een activiteit waarvan de toegangs- of uitoefenings-voorwaarden bij wets- of verordening bepalingen zijn vastgesteld. (o.a. sector private veiligheid). Het dient een origineel exemplaar te zijn (geen kopie), dat niet ouder is dan 6 maanden.

De FOD Binnenlandse zaken beslist of iemand al of niet activiteiten m.b.t. inbraakbeveiliging kan uitoefenen.

Examens, getuigschrift / diploma en vrijstellingen

Voor deze module (installatie en onderhoud van alarmsystemen) moet je een eindwerk voorleggen. Daarnaast moet je een examen afleggen voor een vakjury.

Erkenningen

Leden van Nelectra krijgen 10% korting op het inschrijvingsgeld. Meer info hierover kan u vinden op onderstaande website: 

https://www.nelectra.be/korting-syntra

Gelieve hiervoor bij inschrijving Syntra Midden-Vlaanderen te contacteren:

joris.beke@syntra-mvl.be - Tel. +32 2 456 83 55

Info

Asse

Beginner icon

Beginner

Prijs vanaf 985,00 (incl. BTW)

I.s.m.

Heb je een vraag over deze opleiding?

Stel een vraag

Deze opleidingen vind je misschien ook interessant:

Bekijk meer opleidingen

Inbraakbeveiliging - bijscholing leidinggevend personeel

Asse, Gent, Sint-Niklaas

education type icon

Bijscholingen en specialisaties

Gevorderd icon

Gevorderd

Cybersecurity engineer

Gent

education type icon

Avondopleiding

Gevorderd icon

Gevorderd

Inbraakbeveiliging - bijscholing installatie en onderhoud

Asse, Gent, Sint-Niklaas

education type icon

Bijscholingen en specialisaties

Gevorderd icon

Gevorderd

Cybersecurity analist

Gent

education type icon

Avondopleiding

Gevorderd icon

Gevorderd

Inbraakbeveiliging - bijscholing conceptie

Asse, Gent, Sint-Niklaas

education type icon

Bijscholingen en specialisaties

Gevorderd icon

Gevorderd

Privédetective

Asse

education type icon

Avondopleiding

Beginner icon

Beginner

frituur openen syntra 1
Je eigen frituur openen?

Je eigen frituur openen?

Een nieuw (bij)beroep

Blog
Opleiding interieurinrichter syntra
Hoe word jij een interieurinrichter? Onze docent vertelt…

Hoe word jij een interieurinrichter? Onze docent vertelt…

Een nieuw (bij)beroep

Blog
Opleiding Schoonheidsspecialist
Onmisbare make-up tips voor elk zomers feestje

Onmisbare make-up tips voor elk zomers feestje

Bijscholingen en specialisaties

Blog
brand element