Opleiding Code 95 – Ergonomie voor de chauffeur
In deze module bekijken we de fysieke risico’s waar u als chauffeurs mee geconfronteerd wordt. Ook het belang van een gezonde levensstijl en een goede lichamelijke conditie komen aan bod.
Deze module valt onder thema 3.
Belangrijk !
Het is niet meer toegelaten om twee keer dezelfde opleiding te volgen in een traject van 35 uren. Let hier op bij het boeken van een opleiding.
Programma
Met welke fysieke risico’s word je als chauffeur dagelijks geconfronteerd en wat zijn mogelijke oorzaken van fysieke ongemakken waar je mee te maken kan krijgen ?
Je krijgt een aantal inzichten mee, wisselt ervaringen uit met collega’s en krijgt oefeningen en tips die jou in staat moeten stellen om verantwoord om te gaan met deze risico’s om zo fysieke overbelasting te leren vermijden.
- Basisprincipes ergonomie
- Wat zijn mogelijke risicohandelingen voor chauffeurs
- De diverse risicohoudingen bij een chauffeur
- Tips inzake preventie
- Belang van een goede zetelafstelling
- Stretchoefeningen en
Bij het onderdeel ‘fit en gezond’ blijven we stilstaan bij het belang van een evenwichtige en gezonde voeding, maar ook bij het aspect rust en het belang van een goede lichamelijke conditie. Ook hier worden oefeningen en tips meegegeven die een positief effect zullen hebben op uw fysieke paraatheid als chauffeur.
- Het belang van een gezonde en evenwichtige voeding
- Belang van een actievere levensstijl als chauffeur
- Stilstaan bij de meest voorkomende bewegingen in en rond het voertuig
- Diverse oefeningen en bewegingstips
- De invloed van vermoeidheid en stress
- Een gezonde basiscyclus werk/rust
- Het effect van alcohol, drugs en medicijnen
- Opstellen van een persoonlijk actieplan
Voor wie
Deze opleiding is bedoeld voor alle chauffeurs met rijbewijs C/CE/D/DE die zich in orde willen stellen met de verplichte nascholing vakbekwaamheid CODE 95.
Specifieke toelatingsvoorwaarden en vrijstellingen
Om de nascholing te kunnen volgen dient u op uw rijbewijs over de CODE 95 te beschikken. Dit kan u controleren in kolom 12 op de achterzijde van uw rijbewijs.
Breng zeker je rijbewijs mee de dag van de opleiding.
Erkenningen
Nxtpro (Skilled by bv) is een door MOW erkend opleidingscentrum met het nummer OC-086
Eveneens is deze opleiding erkend door diverse sectorfondsen
- Constuctiv
- Alimento
- Cobot
- SFTL
Extra info
Elke module van 7u levert je een attest met 7 kredietpunten op. In totaal heb je over een periode van 5 jaar 35 kredietpunten nodig om jouw CODE 95 (vakbekwaamheid) te kunnen vernieuwen op je rijbewijs.
Er is geen examen verbonden aan de opleidingen, maar er is wel een aanwezigheid van 100% vereist. Dat betekent dat het start- en einduur van de opleiding strikt dient gerespecteerd te worden.
Attesten
Na de opleiding registreren wij uw deelname in de database van MOW.
U kan via “Mijn burgerprofiel” zelf controleren welke modules door u werden gevolgd en door de opleidingsverstrekker werden geregistreerd.
De individuele attesten worden slechts op uitdrukkelijk verzoek elektronisch doorgestuurd (niet meer op papier). Enkel voor buitenlandse chauffeurs wordt hier een uitzondering op gemaakt, aangezien zij niet de mogelijkheid hebben dit via “Mijn burgerprofiel” te consulteren.
Info
Bespaar op je opleiding
KMO-portefeuille
Opleidingscheques
Vlaams opleidingsverlof
Educatief verlof
Heb je een vraag over deze opleiding?
Stel een vraagBlijf je graag op de hoogte van een nieuwe startdatum?
Hou me op de hoogteDeze opleidingen vind je misschien ook interessant:
Bekijk meer opleidingenBlog
Ontdek alle artikels
“Als mensen die je niet kennen, zeggen dat je Startup-plan goed is, geeft dat een enorme bevestiging”
Plan je toekomst als Eventmanager of Marketeer & Eventmanager
Weg met het beeld van de grijze muis. Docent Linda Van Leuven over hoe accountants vandaag het verschil maken
Lessenrooster
Huidige Maand • Code 95 – Ergonomie voor de chauffeur
Maand Jaar
| LESONDERWERP | DATUM | TIJD | LEERVORM |
|---|
Even geduld
Lessenrooster ophalen...
VAST LESSENROOSTER
Code 95 – Ergonomie voor de chauffeur