Opleiding User experience designer / UX-designer
In deze opleiding is AI geïntegreerd.
Wat doet een UX designer?
Als UX designer of user experience designer verbeter je de gebruikerservaring van digitale toepassingen zoals websites, software programma’s, apps of games. Je hebt niet enkel aandacht voor de vormgeving, maar ook voor interactie tussen gebruiker en de toepassing. Wat wil de gebruiker te weten komen of welke actie wil hij ondernemen? De UX designer bepaalt welke acties er nodig zijn om hier een antwoord op te bieden. Met een aantrekkelijk ontwerp verleid je een gebruiker om bepaalde verrichtingen uit te voeren en stem je het doel van de website en de behoeften van de gebruiker zo goed mogelijk op elkaar af.
Als UX designer werk je vaak voor IT-, tech- of e-commerce bedrijven, Een betere gebruikerservaring creëren is het resultaat van een gezamenlijke inspanning. In je professionele carrière zal je wellicht samenwerken met UI designers, app-developers, SEO-specialisten, front-end developers, functioneel analisten, product owners en copywriters.
Wat leer je in de UX designer opleiding?
In deze opleiding leer je het volledige proces van een productontwikkeling of -verbetering aan de hand van praktijkgerichte oefeningen. Aan de hand van verschillende cases ontdek je hoe je gebruikerservaringen, wensen en knelpunten op de juiste manier analyseert en verbetert. Daarnaast maak je kennis met de belangrijkste tools die een UX designer nodig heeft en leer je hoe je een gebruikersonderzoek organiseert. AI kan daarbij als hulpmiddel worden ingezet, zowel binnen designsoftware zoals Figma als voor het voorbereiden van interview- of surveyvragen tijdens het onderzoeksproces.
Omdat een UX designer steeds samenwerkt met verschillende stakeholders, werk je tijdens de opleiding ook aan je soft skills door middel van design sprints met medecursisten. De opleiding is ingericht om je klaar te stomen voor het werkveld. Zo voer je tijdens een van de praktijkoefeningen een UX audit uit voor een bedrijf naar keuze.
Na de UX designer opleiding kan je zowel als zelfstandige als ondernemende werknemer aan de slag. Aangezien elk bedrijf voordeel haalt uit een gebruiksvriendelijke website, is het niet verwonderlijk dat UX designers zeer gewild zijn in uiteenlopende sectoren. Ze vergroten namelijk de klanttevredenheid en zorgen voor een sterkere binding met de klant, wat uiteindelijk kan resulteren in een hogere omzet.
Blijf je graag op de hoogte van een nieuwe startdatum? Laat dan hier je gegevens na.
Programma
De opleiding duurt 1 jaar, met gemiddeld 2 lesmomenten per week (meestal zaterdagvoormiddag, soms ook op donderdagavond). De lessen worden hybride gegeven. Onze beroepsexpert geeft les op de campus en streamt tegelijk de lessen voor cursisten die liever online meevolgen. Daarnaast worden er, afhankelijk van de leerinhouden en didactiek, nog een beperkt aantal lessen volledig online gegeven. Examinering wordt op de campus gepland.
USER EXPERIENCE DESIGNER:
- Inleiding user experience design (6 sessies)
- Gebruikersonderzoek en analyse (6 sessies)
- Conceptontwerp en prototyping (13 sessies)
- Interfacedesign en testing (15 sessies)
- Eindproef
De focus van de opleiding ligt op het gebruiksvriendelijk ontwerp van een applicatie of website. Een mooi design geeft vertrouwen, maar moet er ook voor zorgen dat alles werkt zoals het is bedoelt en converteert. De lessen vertrekken vanuit een theoretische basis, maar worden praktijkgericht gegeven aan de hand van oefeningen. Via design sprints werk je met je medecursisten samen om ideeën te genereren en te toetsen.
Sprint 1: problemen identificeren
Sprint 2: innovatieve oplossingen bedenken
Sprint 3: voor- en nadelen van de oplossingen afwegen
Sprint 4: ontwerpen van een realistisch prototype
Sprint 5: testen van prototypes
Binnen de opleiding wordt gebruik gemaakt van Figma, een krachtig platform voor real-time samenwerking en het maken van interactieve prototypes, om ideeën visueel uit te werken en te testen.
Voor wie
Je bent/wordt minstens 18 jaar in de loop van het kalenderjaar waarin de opleiding start. Deze opleiding richt zich tot iedereen die geïnteresseerd is om professioneel aan de slag te gaan als user experience designer. Voorkennis is niet vereist. Een vooropleiding als grafisch vormgever, webdesigner of aanverwante ervaring is een voordeel. Neem zeker ook een kijkje in dit aanbod.
Examens, getuigschrift / diploma en vrijstellingen
Wie slaagt voor alle modules ontvangt een getuigschrift. Combineer deze opleiding met Start Me Up en maak van je getuigschrift een diploma. Getuigschriften en diploma's zijn officieel erkend door het Vlaams Agentschap voor Innoveren en Ondernemen. Moduleattesten zijn te verkrijgen op aanvraag.
Droom je van een toekomst als ondernemer of wil je je vaardigheden als ondernemende werknemer bijschaven? In ons ondernemersprogramma ondersteunen ervaren beroepsexperten én onze eigen gecertificeerde ondernemerscoach jou in het concretiseren van jouw professionele dromen.
- Praktische toepassingen en haalbaarheidsstudie
- Flexibel leerpad via een mix van leervormen
- In groep leren en individuele coaching
Maak je keuze uit een van onze verschillende opleidingsformules om het traject te kiezen dat het best bij jouw situatie past.
Wanneer je denkt in aanmerking te komen voor vrijstellingen bezorg je ons tijdig het ingevulde vrijstellingsformulier met de nodige bewijsstukken. Neem contact met ons op voor verdere informatie.
Materiaal en extra kosten
Voor standaardgebruik van Figma als designer, student of developer volstaat een degelijke laptop in de prijsklasse van €600 tot €900, uitgerust met 8 tot 16 GB RAM. Het is absoluut niet nodig om te investeren in een dure MacBook Pro van €3000 om vlot met Figma te kunnen werken. Overdreven uitgaven zijn dus niet aan de orde.
Voor wie dagelijks met complexe Figma-bestanden werkt, veel componenten verwerkt en meerdere zware toepassingen tegelijkertijd gebruikt, kan een krachtigere laptop aangewezen zijn. In de meeste gevallen is dat echter niet noodzakelijk.
Onze organisatie streeft naar een duurzame en milieuvriendelijke manier van werken. Om die reden bieden wij al onze cursussen en lesmateriaal (instructievideo’s, oefeningen, …) digitaal aan op ons leerplatform. Wil je toch graag jouw cursussen afdrukken? Dan sta je zelf in voor het drukken en de bijhorende kost.
