Programma
De opleiding duurt enkele maanden, met gemiddeld 1 lesmoment per week. Theorie en praktijk worden evenwichtig gecombineerd. De talrijke opdrachten vragen ook buiten de lesuren een actieve inzet. Je past alle vaardigheden toe in gerichte projecten en bouwt portfolio pieces op met een duidelijke focus op character design.
CONCEPT ARTIST FUNDAMENTALS:
- Concept art fundamentals 40 uur
Je leert hoe je ontwerpopdrachten analyseert en vertaalt naar doordachte concepten. Je krijgt inzicht in designprincipes, visueel onderzoek en de rol van concept art binnen een productiecontext.
- Digitaal painten voor concept art 40 uur
Je ontwikkelt je digitale skills en leert werken met brushes, licht, kleur en compositie. Je bouwt efficiënt aan beelden en leert je werk snel aanpassen en verfijnen.
- Character & creature design 64 uur
Je ontwerpt originele personages en wezens, van schets tot uitgewerkt ontwerp. Je werkt met shapelanguage, variaties en model sheets om tot sterke en consistente designs te komen.
Over het beroep
Voor wie
De avondopleiding concept artist fundamentals richt zich tot creatieve profielen die al over basistekenvaardigheden beschikken en zich verder willen verdiepen in character design en concept art binnen de entertainmentsector.
Deze opleiding is geschikt voor wie een sterke interesse heeft in design, digitale technieken en visuele storytelling, en zich wil ontwikkelen in het ontwerpen van personages en creatures voor games, film of animatie. Ze is ideaal voor wie zijn of haar tekenvaardigheden wil omzetten naar meer doordachte en professionele ontwerpen, zonder meteen een voltijds traject te volgen.
De opleiding is gericht op gemotiveerde cursisten die bereid zijn om zelfstandig te oefenen en hun vaardigheden verder aan te scherpen buiten de lesmomenten. Een basis in tekenen is vereist; motivatie, inzet en een duidelijke interesse in character design en concept art zijn essentieel.
Erkenning
Deze opleiding wordt erkend door het Vlaams Agentschap voor Innoveren en Ondernemen.
Specifieke toelatingsvoorwaarden
Examens, getuigschrift / diploma en vrijstellingen
Wie slaagt voor een module, ontvangt hiervan een moduleattest. Moduleattesten zijn erkend door het Vlaams Agentschap voor Innoveren en Ondernemen. Moduleattesten zijn erkend door het Vlaams Agentschap voor Innoveren en Ondernemen.
Materiaal en extra kosten
Tijdens de opleiding concept artist fundamentals werk je zowel analoog als digitaal. Een eigen laptop en tekentablet zijn daarom essentieel om efficiënt te oefenen en projecten zelfstandig uit te werken. Tijdens de lessen stelt onze opleidingsinstelling tekentablets ter beschikking.
Je brengt daarnaast een laptop mee waarop de Adobe Creative Cloud geïnstalleerd kan worden. Op vertoon van je SYNTRA-inschrijvingsbewijs kan je een voordelige studentenlicentie voor Adobe Creative Cloud aanschaffen. Daarnaast is een externe muis met scrollwiel aangeraden voor een vlotte navigatie.
Heb je nog geen materiaal aangekocht? Wacht dan tot de eerste les. Je krijgt daar gericht advies van je docent, zodat je een aankoop doet die aansluit bij de vereisten van de opleiding.
Onze organisatie streeft naar een duurzame en milieuvriendelijke manier van werken. Daarom bieden wij al onze leermaterialen digitaal aan via ons leerplatform. Wil je toch graag je cursussen afdrukken? Dan sta je zelf in voor het drukken en de bijhorende kost.