Opleiding Interieurinrichter
Een interieur ontwerpen en inrichten is technisch en creatief maatwerk. Als interieurinrichter versta je de kunst om de klant te doorgronden en zijn woonwensen te vertalen in een kwalitatief project dat zowel esthetisch, creatief als prijsbewust is.
Deze praktijkgerichte opleiding is opgebouwd rond ontwerpprojecten waarbij je de aangeleerde materie omzet in concrete ontwerpen. De docenten zijn experts in hun vak en hebben jaren praktijkervaring.
Opgelet: deze opleiding focust zich vooral op de structurele aspecten van een interieur en gaat niet alleen over het aankleden van een ruimte. Zo verwerf je technische kennis op diverse domeinen (materialen, licht, kleur, …) en leer je hoe je plannen technisch uittekent. Gaat jouw interesse vooral uit naar de aankleding van een interieur en ben je geboeid door kleuren, afwerking en meubilair? Dan raden we onze opleiding interieurstylist aan.
Kies een opleidingsformule en bekijk alle details:
Waar en wanneer?
Klassikale lessen
Locatie | Startdatum | Tijdstip les | Prijs | |
Locatie Gent |
Startdatum 26/09/2023 Lessenrooster |
Tijdstip les overdag |
Prijs €1.190,00 |
Wachtlijst |
Programma
De voltijdse dagopleiding duurt 1 jaar, met meerdere lesdagen per week. De opleiding bestaat uit meerdere theoretische modules. Deze worden praktisch uitgewerkt in verschillende projecten doorheen het cursusjaar. Aan deze projecten zal ook thuis verder gewerkt worden.
Het omvat volgende modules:
- digitaal tekenen: VectorWorks – 40 uur (vrijstelbaar)
- leren tekenen van digitale plannen
- ontwerpcontext – 56 uur
- meubel- & interieurgeschiedenis
- kleur en licht
- ontwerpfases / vakterminologie
- ergonomie en organisatie
- functionele aspecten van het wonen
- zoekmethodes / bibliotheken
- impact van het ontwerpen
- basis manuele tekentechnieken – 48 uur (vrijstelbaar)
- planlezen / plantekenen
- manueel schetsen
- Sketch’up – moodboarding – 40 uur (vrijstelbaar)
- moordboarding
- visuele communicatie
- Sketch’up
- materiaal- en constructieleer – 40 uur
- bouwconstructie
- interieurconstructie
- meubelconstructie
- materialenleer
- interieurtechnieken – 32 uur
- elektriciteit / verlichting
- domotica & veiligheid
- sanitaire installaties, verwarming & ventilatie
- renderen – post-processingsoftware – 28 uur
- renderen
- basisprincipes photoshop
- huisstijl/branding – 36 uur
- huisstijl ontwikkelen
- basis Adobe illustrator
- beroepsmethodiek – interieurinrichter – 32 uur
- kostprijsberekenen
- werkplanning
- communicatie
- verschillende projecten:
- project 1 – 36 uur
- project 2 – 36 uur
- project 3 – 52 uur
- project 4 – 52 uur
- project 5 – 52 uur
- stage
- eindproject – 24 uur
- eindproef
- Start me up
Dit curriculum is nog onder voorbehoud. Wijzigingen aan modules en aantal lesuren kan.
Specifieke toelatingsvoorwaarden
Je bent/wordt 18 jaar in de loop van het jaar waarin de opleiding start.
Materiaal en extra kosten
Voor deze praktische opleiding zal je eigen tekenmateriaal moeten aanschaffen. Meer informatie volgt tijdens de eerste les. Je dient hiervoor rekening te houden met een extra kost van ongeveer 150 euro.
Kosten voor het visueel voorstellen van projecten (maquettemateriaal e.d.) zijn niet in het inschrijvingsgeld inbegrepen. De kostprijs hiervan is afhankelijk van je eigen vindingrijkheid. Ook voor beursbezoeken kan eventueel een bijdrage worden aangerekend.
Voor de lessen SketchUp dien je je eigen laptop mee te brengen. Welke vereisten er zijn voor je laptop, kan je hier vinden. Hoe dit dan exact in zijn werk gaat, zal je te weten komen tijdens de eerste lessen.
De aankoopkost van de licentie, zit niet in het inschrijvingsgeld. Een 1-jarige studentenlicentie kost €51 excl. BTW (prijs 02/2023).
Onze organisatie streeft naar een duurzame en milieuvriendelijke manier van werken. Om die reden bieden wij al onze cursussen en lesmateriaal (instructievideo’s, oefeningen, …) digitaal aan op ons leerplatform. Wil je toch graag jouw cursussen afdrukken? Dan sta je zelf in voor het drukken en de bijhorende kost.
Examens, getuigschrift / diploma en vrijstellingen
Wie slaagt voor de examens en de eindproef, ontvangt een getuigschrift. Als je daarnaast ook voor de cursus ondernemerschap slaagt, behaal je een diploma in plaats van een getuigschrift. Getuigschriften en diploma's zijn officieel erkend door de Vlaams Agentschap voor Innoveren en Ondernemen (VLAIO)